Грижа стравохідного отвору діафрагми — діагноз, при якому призначають лапароскопічну круроррафію, фундоплікацію за наявності гастроезофагеальної рефлюксної хвороби ГЕРХ (ГЕРХ).
Грижа стравохідного отвору діафрагми — досить поширена проблема. Полягає в тому, що через стравохідний отвір діафрагми частина органів шлунково-кишкового тракту з черевної порожнини переміщується в грудну. Основний фактор, який сприяє цьому процесу — підвищений тиск в черевній порожнині і надмірно еластичні тканини діафрагми навколо отвору для стравоходу.
Симптоми — біль, постійна печія, відрижка з кислим шлунковим вмістом.
Діагностика — рентгенографія шлунку.
Лікування — при малих розмірах медикаментозне в комбінації зі зміною режиму харчування (часте, дрібне, дієтичними продуктами), або оперативне (при великих розмірах, неефективності медикаментозної терапії).
Мета лапароскопічної крурорафії — звуження діафрагмального отвору таким чином, щоб припинити переміщення органів через цей отвір. А фундоплікації — створення «манжети» для запобігання потрапляння кислого шлункового вмісту до стравоходу (рефлюксу).
Після відновлення пацієнт може вести активний спосіб життя і дотримуватись комфортного режиму харчування.
Крізьшкірна крізьпечінкова холангіостомія, дренування абсцесів і кіст під контролем УЗД
Крізьшкірна крізьпечінкова холангіостомія, дренування абсцесів і кіст під контролем УЗД — це малотравматичні хірургічні втручання, які полягають у введенні в черевну порожнину (жовчні протоки або абсцеси черевної порожнини) спеціальної трубки. Через неї виводять жовч при механічній жовтяниці, або патологічний вміст абсцесів і кіст. Це паліативна процедура при механічній жовтяниці, яка використовується як перший етап. При дренуванні абсцесів і кіст — це лікувальна маніпуляція, яка, як правило, призводить до одужання пацієнта.
Дренування під контролем УЗД може виконуватися як під місцевою, так і під загальною анестезією в залежності від розташування вогнища.
Лапароцентез (абдомінальна пункція, парацентез, перітонеоцентез, пункція живота, пункція черевної порожнини)
Лапароцентез (абдомінальна пункція, парацентез, перітонеоцентез, пункція живота, пункція черевної порожнини) — прокол черевної стінки для виведення з живота патологічного вмісту. Основними ризиками при проведенні лапароцентезу є травмування кишківника і загроза перитоніту з цієї причини.
Іноді лапароцентез проводять з діагностичною метою для уточнення діагнозу. Патологічний вміст завжди відправляють на лабораторне дослідження. Процедура проводиться під місцевою анестезією і при ретельному дотриманні правил асептики.
Абдомінопластика
Абдомінопластика — корекція зовнішнього вигляду черевної стінки. Проводять, керуючись естетичними міркуваннями, тому операція завжди планова. Кінцевий результат абдомінопластики — це відновлення привабливості контурів тіла, позбавлення від зайвої шкіри живота (після пологів, різкого зниження ваги), підшкірної жирової клітковини, ліквідація діастазу прямих м'язів живота.
Спленектомія
Спленектомія — хірургічне видалення селезінки. Найчастіше спленектомія проводиться при розриві селезінки через травму в ургентному порядку. Показаннями до планової операції можуть бути: злоякісні утворення черевної порожнини, генетичні захворювання, хвороби системи крові. Сучасні технології дозволяють виконувати цю операцію лапароскопічно (через пару проколів), що мінімізує післяопераційний больовий синдром.
Операції на печінці проводяться при виявленні новоутворень таких як: гемангіоми, рак печінки або жовчних протоків, аденоми печінки і солітарні метастази. Також операція може знадобитися при невдалому пункційному лікуванні абсцесів і кіст печінки, ехінококозу (паразитарне захворювання).
Техніки, що використовуються при цих діагнозах, різні. І хірург обирає, яким чином він буде проводити операцію на печінці, для конкретного пацієнта. Не дивлячись на те, що печінка — орган, що добре регенерує, тобто при частковому видаленні (резекції) вона відновлює свої розміри — хірургія печінки одна з найскладніших в області абдомінальної хірургії.