Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Дитяча хірургія

Дитяча хірургія - це галузь медицини, яка вивчає методи діагностики й оперативного лікування хвороб і травм у дітей. Дитячі хірурги працюють з дітьми з урахуванням особливостей їх фізичного розвитку, розмірів і зрілості функцій різних органів, з урахуванням перспектив їх подальшого росту.

Специфіка роботи дитячих хірургів полягає ще й у тому, що часто дитина не в змозі адекватно описати свої скарги, розповісти, що саме її турбує. Діагностика захворювань складніша, ніж у дорослих.

Інша складність у практиці дитячих хірургів полягає в тому, що організм незрілий сам по собі, і навіть ефективно проведене лікування в майбутньому може стати причиною аномального розвитку. Тому будь-яке втручання в роботу дитячого організму повинно бути обґрунтоване, ретельно сплановане і проконтрольоване протягом декількох років. Операції повинні проводитися малотравматичним способом - лапароскопічним, ендоскопічним.

На жаль, іноді діти потребують ургентних операцій. Це випадки серйозного травмування, масивної кровотечі, непрохідності ШКТ, апендициту, патології жовчного міхура. При виборі центру дитячої хірургії необхідно керуватися можливостями операційних клініки - це повинно бути цілодобове проведення операцій дітям лапароскопічним методом.

З якими скаргами приймає дитячий хірург:

  1. Різноманітні травми.
  2. Біль у животі.
  3. Блювота з домішками жовчі, гною, крові.
  4. Забиття голови, кінцівок, хребта.
  5. Запалення з гнійним вмістом.
  6. Різноманітні пухлини.
  7. Аномалії розвитку промежини.
  8. Випирання в черевній порожнині (грижі).
  9. Сторонні тіла в черевній порожнині.

Зверніть увагу, що діти у випадку виникнення скарг потребують негайного огляду дитячого хірурга.

Лікарі