Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Дитяча неврологія

Дитяча неврологія – це галузь медицини, яка вивчає проблеми розвитку нервової системи, її захворювання у дітей у віці до 18 років. Дитина переживає стрімке зростання, і це не може не позначитися на центральній нервовій системі. Тому в дитинстві необхідна пильна увага батьків і лікарів-неврологів за поведінкою дитини, особливостями сприйняття нею навколишнього світу, періодами активності та відпочинку.

На жаль, кількість дітей, які мають проблеми з дозріванням, нормальним функціонуванням центральної нервової системи, стрімко зростає. Роботи у лікаря-невролога з кожним роком все більше і більше. І цьому є низка причин:

Проблеми з вагітністю та пологами: внутрішньоутробне інфікування, киснева недостатність плоду, асфіксії під час пологів, маловоддя, необґрунтовані кесареві розтини і т. ін. Наслідки нелікованої пологової травми для майбутнього дитини колосальні. Сприяє цим проблемам збільшення віку матерів, шкідливі звички, екологічні фактори, розвиток репродуктивних технологій.

І вроджені, і набуті хвороби центральної нервової системи при відсутності лікування не тільки не «переростають», як сподівається багато батьків, а поглиблюються високим темпом життя, різноманітними цифровими пристроями, до яких діти отримують доступ «з пелюшок», відсутністю режиму і дисципліни в сім'ї .

Дуже багато симптомів неврологічних хвороб можуть ховатися навіть від найуважніших батьків. Але, тим не менш, є низка ознак, які здаються непрофесіоналові зовсім безпечними, а насправді є тривожним фактором для лікаря.

Отже, вам потрібна консультація дитячого невролога, якщо ви спостерігаєте у своєї дитини такі симптоми:

  1. Немовлята: напружене або, навпаки, мляве тіло дитини (гіпер- або гіпотонус), деформація черепа, вибухання джерельця, судоми кінцівок, тремтіння підборіддя, непропорційно велика або, навпаки, маленька голова, неритмічне дихання, затримка психомоторного розвитку, часті рясні зригування.
  2. Тики, нав'язливі рухи, «ритуальність» в діяльності.
  3. Проблеми зі сном.
  4. Надмірна збудливість.
  5. Розлад функції травлення і ковтання.
  6. Проблеми з руховою функцією.
  7. Асиметрія тіла.
  8. Відставання у розвитку в порівнянні з однолітками.

Дитячий невролог працює в тісній взаємодії з педіатром, ортопедом, офтальмологом.

Які види інструментальної діагностики використовуються в дитячій неврології:

  1. Нейросонографія.
  2. Рентгенографія.
  3. Електроенцефалографія (ЕЕГ).
  4. Комп'ютерна томографія.
  5. Магнітно-резонансна томографія.

Неврологічні хвороби в дитячому віці добре піддаються корекції. Неуважність до такого роду проблем у майбутньому загрожує поганим засвоєнням інформації та навичок дорослого життя, головними болями, аномальним розвитком опорно-рухової системи, труднощами з соціалізацією та адаптацією. Саме тому в період першого року життя дитина обов'язково знаходиться під наглядом лікаря-невролога.

Лікарі