Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Ангіографічні дослідження

Ангіографія – це метод «золотого стандарту» у вивченні судин людини, що дозволяє визначити їх функціональний стан. Це контрастне рентгенологічне дослідження, що проводиться в умовах малої операційної, щоб можна було одразу ж провести операційне втручання для усунення патологічного процесу в судині. Ангіографія коронарних судин (тих, що живлять серце) називається коронарографія.

Які патології функціонального стану судин дозволяє виявити ангіографія:

  1. Порушення прохідності. Це може бути звуження або повна закупорка судини тромбом, атеросклеротичною бляшкою.
  2. Аневризми – патологічне розширення судини більше, ніж у 2 рази, випинання артерії / вени у вигляді мішка, утворене через потоншення стінки.
  3. Новоутворення у різних органах, які забезпечені судинним живленням.

Яким чином виконується ангіографія судин:

Дослідження проводиться в умовах операційної. На час дослідження людина вкладається на стіл, у вену встановлюється катетер, через який подаються транквілізатори, знеболюючі, антигістамінні препарати. Контроль життєвих показників в процесі дослідження здійснюється за допомогою кардіомонітору. У стегновій артерії виконується прокол і в просвіт судини вводиться металевий провідник, який проводиться в досліджуване місце організму (наприклад, серце або мозок). Контроль потрібного положення провідника виконується за допомогою рентгенологічного дослідження. У провідник подається контрастна речовина (містить у своєму складі йод) - вона потрібна для візуалізації судин на тлі інших м'яких тканин у рентгенівських променях. Дослідження займає від 15 до 40 хвилин.

Основна мета, з якою проводять ангіографію судин - це оцінка ризиків судинних катастроф (інфаркт, інсульт) і необхідності проведення оперативного втручання для їх усунення. Якщо лікар оцінює ситуацію, як відповідну, то спільно з проведенням діагностичної ангіографії виконується лікувальна корекція.

Діагностичний центр INTO-SANA виконує ангиографические дослідження судин голови і шиї, кінцівок, нирок, магістральних судин і серця.