Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 123-45-67 +38 (097) 123-45-67 +38 (050) 123-45-67

Педіатрія

Педіатрія - це галузь медицини, що займається вивченням, діагностикою, лікуванням та профілактикою захворювань у дітей до 18 років. Педіатр - це дуже потрібний і важливий фахівець, не дарма на облік до дільничного педіатра жінка повинна стати ще до народження малюка, під час вагітності.

У пологовому будинку діток кожного дня оглядає неонатолог. Він проводить огляд, оцінює рефлекси, роботу органів і систем. Після виписки в перший же тиждень перебування дитини вдома до нього приходить його дільничний лікар - педіатр. І з цим фахівцем сім'я буде спілкуватися з приводу будь-яких проблем дитячого здоров'я до 18 років.

Перший місяць життя - раз в тиждень в сім'ю приходить педіатр, перевіряє стан здоров'я немовляти, умови, в яких він знаходиться.

Перший рік життя - раз на місяць батьки повинні прийти на прийом до педіатра для планового огляду. Лікар оцінює набір ваги, зріст, харчування дитини, розвиток шлунково-кишкового тракту й основних рефлексів. Лікар повинен оцінити фізичний і психічний розвиток дитини, вчасно помітити відхилення від норми й направити до вузького спеціаліста для корекції.

У перший рік життя дитина повинна пройти обов'язкову вакцинацію. Вона також призначається після огляду педіатра, в разі, якщо лікар не знайшов у малюка протипоказань.

Після року візити до педіатра відбуваються за потребою - при виникненні у батьків скарг на здоров'я малюка.

З якими скаргами звертаються до педіатра:

  1. Температура.
  2. Слабкість.
  3. Відсутність апетиту.
  4. Гострий больовий синдром в будь-якому органі.
  5. Запор / діарея.
  6. Висип на тілі.
  7. Багаторазова блювота.

Зверніть увагу, що у дитини захворювання розвиваються значно швидше, ніж у дорослого. І шкоди здоров'ю можуть завдати навіть незначні на перший погляд скарги. Тому, якщо вас щось насторожує в поведінці і самопочутті дитини, негайно запишіться на консультацію педіатра.

Лікарі