Як позбутися залежності від крапель для носа?

Часто на прийом до ЛОР-лікаря приходять пацієнти зі скаргами на постійно закладений ніс, головний біль, сухість в носовій порожнині та порушення сну. Далі з’ясовується, що вони використовують судинозвужувальні препарати впродовж тривалого часу. Іноді, це навіть десятки років, що і є причиною їх нездужання.

Лікар-отоларинголог медичних центрів INTO-SANA Романко Людмила Олегівна пояснює чим небезпечне тривале використання крапель від закладеності носа та як позбутися від них залежності.

 

Загалом, рекомендований термін використання крапель для носа становить не більше 7 днів. При більш тривалому використанні даних препаратів судини звикають і не хочуть самі звужуватись. Стан хворого погіршується від ще більшого набряку та звуження носових проходів, що і спонукає пацієнтів повторно використовувати судинозвужувальні препарати. 

З плином часу, термін дії препаратів зменшується і тоді пацієнти використовують вже по 1 флакону в день. Це все називається - медикаментозний риніт. 

Як вилікувати медикаментозний риніт? 

Перше, що запропонує вам лікар - це відмовитись від крапель для носа, але це не так просто. Тому спочатку можна перейти на менші дозування, дитячі краплі або зменшити кратність їх приймання. Також необхідно використовувати сольові розчини замість судинозвужувальних препаратів. 

Ще одна група препаратів, яка використовується для лікування медикаментозного риніту - це інтраназальні глюкокортикостероїди. Але їх дозування повинен призначати лише лікар. А у важких випадках взагалі може знадобитися оперативне втручання. Тому не затягуйте та звертайтеся за консультацією в медичний центр INTO-SANA.

Записатись на прийом до отоларинголога можна за телефонами, через месенджер, телеграм-бот або через заявку на сайті.

м. Одеса

(0482) 307 500
(096) 6 307 500
(095) 5 307 500

м. Київ

(044) 393 0000
(096) 393 0000
(050) 393 0000

Заявка на прийом

Лікарі

Відгуки про лікарів