Панічна атака! Як собі допомогти?

Дуже багато людей за своє життя на власному досвіді відчували одну або кілька панічних атак. Сьогодні термін “панічна атака” набув різноманітних значень, а іноді навіть містичних тлумачень, що є дуже неправильним і не корисним для здоров’я людини. 

Панічна атака - це реакція організму на стрес, що може проявлятися різними тілесними симптомами.

Як запідозрити панічну атаку? 

Основні симптоми панічної атаки - це відчуття страху та тривоги, які виникають раптово, триває від кількох хвилин до 1 години, і супроводжуються фізичними симптомами: 

  • тисненням в грудях
  • прискореним серцебиттям
  • відчуття страху без причини
  • запаморочення 
  • нудота
  • підвищена пітливість
  • занепокоєння 
  • відчуття кому в горлі, болю в животі, головного болю

Характерним симптомом панічного розладу є періодичні несподівані напади паніки. Панічна атака може статися в будь-якому місці, навіть безпечному, наприклад вдома, на роботі, на прогулянці. Ці прояви організму ідентифікуються людиною, як ознаки небезпеки, наприклад сердечного нападу чи задухи, відчуття наближення смерті.

При панічній атаці необхідно усвідомити, що ваші симптоми є  реакцією організму на сильний стрес. Щоб допомогти собі вийти з цього стану, можна спробуватии декілька практичних вправ: 

Як допомогти собі при панічній атаці?

Існує декілька методик. Одна з них - це техніка дихання. 

Намалюйте уявно перед собою квадрат. Зробіть глибокий вдих, порахуйте до 5, потім при видиху також рахуйте до 5. 

Друга методика - відволікання. 

Перерахуйте 5 речей, які знаходяться поблизу вас. Відчуйте 4 з них на дотик. Також спробуйте почути 3 різні звуки, які вас зараз оточують. Відчуйте 2 різних запахи та хоча б одну річ, якщо зможете, на смак (наприклад жуйку). 

Якщо панічні атаки тривалі або повторюються і ви відчуваєте, що не можете впоратись самостійно, або взагалі не можете вийти на вулицю, у вас знижена концентрація уваги,  зверніться до лікаря-невролога або до медичного психолога. Бережіть себе та будьте здорові!

Записуйтесь на прийом до невролога або медичного психолога за телефонами, месенджер, телеграм-бот або через заявку на сайті.

м. Одеса

(0482) 307 500
(096) 6 307 500
(095) 5 307 500

м. Київ

(044) 393 0000
(096) 393 0000
(050) 393 0000

Заявка на прийом

Лікарі

Відгуки про лікарів