Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Чому влітку часто болять вуха?

Досить часто запальні захворювання вуха - отити - виникають в спекотну пору року. Їх причина - потрапляння води в вухо під час купання. Також отит може стати ускладненням застуди.

Існують різні види отиту. Якщо запальний процес проходить в зовнішньому відділі вуха (слуховому проході), мова йде про зовнішній отит. Якщо запалення торкнулося середнього вуха - це середній отит. Залежно від причин і локалізації різняться методи профілактики і лікування захворювання.

У спеку, в розпал сезону купання, захворювання вух відбуваються через тривале перебування води в слуховому проході. Між тим, у дітей отит найчастіше провокує нежить, що виникає на тлі простуди, грипу, ГРВІ. Запалення розвивається за рахунок анатомічних особливостей будови слухової труби. Вона безпосередньо пов'язана з носовою порожниною. У підсумку інфекція з носа може потрапити в середнє вухо і спровокувати запальний процес.

Головними симптомами зовнішнього отиту є біль при натисканні на вухо або при жуванні. При запальному процесі, крім болю у вусі, також спостерігається закладеність, зниження слуху та підвищення температури тіла.

Дорослим людям можна пару днів самостійно приймати знеболюючі препарати і капати краплі. Але якщо симптоми запалення не меншають, а застосування ліків не приносить полегшення, і температура не падає, необхідно звернутися до ЛОР-лікаря. Що стосується дітей, самолікування неприпустимо. При перших же симптомах запалення вух, дитину треба обов'язково показати отоларингологу. Адже отит може призвести до небезпечних ускладнень, таких як менінгіт (поширення інфекції в мозок), зниження або втрата слуху, поширення інфекції у внутрішньому вусі з розвитком лабіринтіту (запалення структур внутрішнього вуха).

Традиційно для лікування отиту використовують зігріваючі напівспиртові компреси, вушні краплі і судинозвужувальні краплі в ніс. При необхідності, можуть бути призначені антибіотики, антигістамінні, знеболюючі та протизапальні препарати. Надалі, коли гостре запалення відступає, призначають фізіопроцедури (УВЧ і тубус-кварц).

Особливо важливо вживати заходи для профілактики захворювання. Попередити запалення зовнішнього вуха після плавання допоможе протирання слухових проходів ватою, змоченою борним спиртом. Простим і доступним захистом можуть стати спеціальні беруші для купання. Вони перешкоджають потраплянню води у вухо та захищають від запалення. Для профілактики середнього отиту, що виникає через нежить, слід використовувати судинозвужувальні краплі для носа. Коли зберігається нормальна вентиляція слухової труби, немає причин і для отиту.

Відгуки про лікарів