Чому виникає шум у вухах?
Чому виникає шум у вухах, які методи діагностики, що робити, якщо з'явився шум - на всі ці запитання (і не тільки) відповідає Прима Володимир Анатолійович, лікар-отоларинголог першої категорії клініки Into-Sana.
Чому виникає шум у вухах?
Причини появи шуму у вухах різноманітні:- захворювання серцево-судинної системи;
- ендокринні порушення (цукровий діабет);
- проблеми шийного відділу хребта;
- хвороби середнього і внутрішнього вуха.
Важливо розуміти, що наявність шуму свідчить про проблеми зі слуховим нервом.
Чи можуть бути пов'язані головні болі з цим шумом?
Так, якщо причина шуму - в патології серцево-судинної системи, а саме за наявності гіпертонічної хвороби.
Це захворювання обов'язково пов'язано з ЛОР-патологією?
Шум у вухах може бути пов'язаний як з ЛОР-патологією (середній отит, гостра або хронічна сенсоневральна приглухуватість, отосклероз, хвороба Меньєра), так і з іншими проблемами в організмі (гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, остеохондроз хребта).
Шум у вухах з'являється тоді, коли порушується приплив крові до слухового нерву внаслідок тривалого спазму судин, що може бути при гіпертонічній хворобі, шийному остеохондрозі, цукровому діабеті. При переході запалення з порожнини середнього вуха (середній отит) у внутрішнє вухо також може з'являтися шум. При гострих розладах кровообігу також з'являється шум, поряд з іншою симптоматикою.
Які методи діагностики?
Враховуючи, що шум є лише симптомом розвитку захворювання, необхідно провести ряд діагностичних процедур, які дозволять визначити, в чому саме першопричина.
З діагностичних процедур слід виділити аудіометричне обстеження, тімпанометр, МРТ головного мозку, УЗД судин голови та шиї, загальноклінічні аналізи крові та сечі.
Що робити, якщо з'явився шум?
При появі шуму людині необхідно отримати консультацію лікаря (отоларинголога чи невропатолога), причому чим раніше з'явився шум, тим максимально швидко необхідно потрапити на прийом до лікаря.
У кого лікуватися, яке лікування, яка профілактика?
Якщо причина шуму - у захворюванні вух, лікування необхідно проходити у ЛОР-лікаря. Якщо шум наростає тривало і не пов'язаний з ЛОР-патологією, то таке лікування необхідно проходити у невропатолога.
Основним змістом лікування є нормалізація кровообігу у внутрішньому вусі і стабільна доставка крові до слухового нерву. Необхідно зняти спазм судин, поліпшити кровообіг, наситити клітини енергією. При остеохондрозі додається масаж комірцевої зони. За умови вірусної причини шуму призначаються противірусні препарати, препарати, що знімають набряк, дезінтоксикаційні препарати. Лікування в будь-якому випадку має бути спрямоване на причину шуму.
Для профілактики важливо стежити за кров'яним тиском, періодично здавати кров на цукор, при болях в шиї проконсультуватися з невропатологом, уникати тривалих гучних звуків, які можуть спровокувати ураження слухового нерва.
Чим раніше пацієнт проконсультується з лікарем, тим швидше почнеться лікування, що дозволить досягти максимально позитивних результатів.