Гігієна, обмеження пересування та дистанційні консультації лікарів в Into-Sana – що надважливо знати під час карантину
Докладно про коронавірус та заходи протидії в Into-Sana розповідає лікар- терапевт, пульмонолог, керівник амбулаторного напрямку клініки Ірина Вікторівна Кричинська.
COVID-19 є новим РНК-вмісним вірусом, що швидко мутує. Так, уже сьогодні відомо, що є щонайменше 2 штами цього вірусу, що викликають різні за тяжкістю захворювання. Однак основною відмінністю обох штамів коронавірусу від інших респіраторних вірусів є те, що він має пряму ушкоджуючу дію на легені та може викликати тяжку вірусну пневмонію.
Для розповсюдження коронавірусу характерна повітряно-крапельна передача – потрапляння таких крапель від хворої до здорової людини можлива на відстані менше 2 метрів. Побутовою профілактикою такої передачі є використання звичайної хірургічної маски.
Контактний шлях передачі є дуже важливим. Він реалізується у випадку, коли людина, заражена коронавірусом, кашляє або чхає, виділяючи великі краплі, що осідають на поверхнях. У таких умовах вірус може «виживати» до 1 тижня або навіть довше. Таким чином, торкнувшись твердої поверхні, а потім – обличчя, можна заразитися. Тому основні зусилля для обмеження поширення вірусу повинні блокувати контактну передачу.
Щоб запобігти контактній передачі, необхідно:
- Регулярне очищення оточуючих поверхонь (наприклад, використання 70% розчину етанолу).
- Гігієна рук (етанол з високою концентрацією нейтралізує вірус )
- Уникати доторків до обличчя. Це дуже тяжко, оскільки ми постійно торкаємось обличчя, не усвідомлюючи цього. Основною перевагою носіння хірургічної маски є те, що маска діє як фізичний бар'єр, щоб запобігти дотику до рота або носа. Одноразові маски треба змінювати кожні 3-4 години. Якщо Вам не вдалося дістати маску, користуйтеся шарфом чи хусткою, виходячи з дому. Такі рекомендації озвучені в керівництві з профілактики коронавірусної інфекції, що застосовуються в США.
Коли може статися передача?
Найпоширеніший шлях – це контакт з хворою людиною. Однак виявляється, що можна заразитися від людини без жодних симптомів або з мінімальними симптомами респіраторного захворювання. Такий шлях передачі вірусу можливий в інкубаційному періоді, який триває до 14 днів та, можливо, більше. Тому найбільш очевидними способами профілактики є соціальна дистанція та гігієнічні заходи.
Основними скаргами при коронавірусній інфекції є задишка або утруднене дихання, сухий кашель та висока лихоманка. Майже не характерними є нежить, біль у горлі, діарея. Однак уже на сьогодні відомо, що переважна більшість інфікованих пацієнтів (80%) хворіють легко і не потребують госпіталізації.
У нашій клініці:
- Ми ввели обов’язковий температурний контроль при вході в усі клініки. Якщо у Вас висока температура, Ви будете проведені у спеціальну зону очікування (окремий кабінет), де відбудеться зустріч з лікарем.
- Ми також запровадили режим обов’язкового носіння хірургічних масок для медичного персоналу.
- Молодший медичний персонал отримав інструкції щодо посилення режиму прибирання приміщень.
- Ми підтримуємо карантинні заходи, введені на державному рівні, та нагадуємо про необхідність самоізоляції впродовж 14 днів після повернення з-за кордону. У випадку необхідності консультації лікаря ми запропонуємо Вам телеконсультацію.
- Нагадуємо Вам, що на час карантину необхідно обмежити пересування громадським транспортом, без суворої необхідності не виходити з дому.
Пам’ятайте, що найбільш вразливою категорією під час пандемії є люди похилого віку, а також ті, хто хворіють на ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертензію, цукровий діабет, хронічні респіраторні захворювання, для яких обмеження виходу з дому є вкрай важливим.
Пандемія коронавірусної інфекції на сьогодні охопила 146 країн та набуває обертів у Європі.