Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Втрата волосся як симптом захворювання

Чи може облисіння бути ознакою онкозахворювання, і чому жінки, що живуть в мегаполісах, частіше стикаються з цією проблемою? На важливі питання про проблему втрати волосся відповідає експерт "Обозревателя" лікар-дерматовенеролог медичних центрів Into-Sana Андріана Андріївна Дехтярчук.

З яких причин жінки і чоловіки втрачають волосся? Чи пов'язано це тільки з хворобами?

Причини випадіння волосся різноманітні. Облисіння прийнято ділити на 2 основних типи:

  1. первинне (стан шкіри голови не змінено) - осередкове облисіння (гніздова алопеція), андрогенна алопеція;
  2. вторинне (втрата волосся, пов'язана з рубцюванням шкіри внаслідок шкірних захворювань) - фурункули волосистої частини голови, опіки, різні бактеріальні та грибкові інфекції та ін.

Не завжди втрата волосся свідчить про наявність захворювання, вона може бути проявом генетичної схильності.

Чому у чоловіків облисіння пов'язане в тому числі і з віком? До якого віку зазвичай схильний до облисіння чоловік починає втрачати волосся? Чому серед чоловіків до певного віку лисих більше, ніж з волоссям?

Це пов'язано з безліччю факторів, в основному - з деяким зниженням активності чоловічих статевих гормонів (андрогенів) з віком, що безпосередньо впливають на ріст волосся. Зазвичай, втрата волосся у чоловіків особливо виражена між 40 і 50 роками.

Чи може втрата волосся бути симптомом онкохвороби?

Може, але не прямим. У кожному випадку потрібно підходити індивідуально, комплексно і враховувати наявність також інших симптомів, що можуть свідчити про онкопроцес.

Чому на вулицях Києва все частіше можна побачити лисіючих жінок?

Ймовірно, позначається вплив мегаполісу: перенапруження на роботі, постійні стреси, необхідність поєднувати напружену роботу і турботу про сім'ю, шкідливі звички. Думаю, цей список можна продовжувати довго.

Які домашні звички і процедури допоможуть уберегти волосся?

По-перше, бажано обмежити використання засобів для стайлінгу, в тому числі гарячих щипців, фенів, плойок, часте застосування яких дуже шкодить волоссю. Підібрати для свого волосся засоби по догляду в залежності від їх типу (жирні, сухі, комбіновані), не забувати про бальзами і маски.

Як лікується облисіння?

Підхід до лікування облисіння має бути індивідуальним і комплексним. Необхідно, по можливості, встановити причину випадання волосся і облисіння, при наявності супутніх скарг звернутися до відповідних фахівців.

Чи впливає спосіб життя і харчування людини на стан волосся?

Безумовно, впливає. Наявність шкідливих звичок (алкоголь, паління) несприятливо позначається не тільки на здоров'ї, але і на стані шкіри і волосся. Стреси, а також нервозність впливають на стан волосяного покриву. Важливо пам'ятати про характер харчування. Велика кількість вуглеводної і жирної їжі погіршують зовнішній вигляд волосся. Вони стають тьмяними і млявими. Для гарної шевелюри в раціон необхідно включати продукти, багаті на вітаміни (особливо групи В) і мікроелементи (цинк, мідь, сірка, залізо). Це злакові, бобові, зелені овочі (шпинат, салат), морепродукти.

Будьте здорові!