Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

«Мені подобається відчувати свою необхідність»

Оксана Миколаївна, звідки Ви родом?

Я народилася в невеликому містечку, Гайсині, розташованому у Вінницькій області. У 1998 році приїхала до Києва вступати до вузу. Поступила, закінчила і залишилася в Києві. Мені сподобалося місто. Крім того, у мене в Києві живуть родичі, які мене завжди підтримували, що дозволяло відчувати себе тут своєю.

Хто Ви за гороскопом?

Водолій. Народилася 27 січня.

Ким мріяли стати в дитинстві?

У ранньому дитинстві я хотіла стати перекладачем або льотчиком.

Перекладачем ще можна зрозуміти. Але чому льотчиком?

Дуже переконливим був актор Биков у фільмі "В бій ідуть одні старці". І ще дуже подобалася книжка про Олексія Мєрєсьєва «Повість про справжню людину». Вирішила, що буду такою ж сміливою і самовідданою людиною. Льотчиком.

Чому ж все-таки стали лікарем?

У мене в родині багато лікарів - і тато, і дядько, і брат. І для них усіх робота - саме життя. Сотні разів я чула фразу, що ніякі гроші світу не зможуть зрівнятися з вдячними очима пацієнта, сльозами радості від здобутого слуху або врятованого життя. І ще - скільки і чим би ми з сестрою не хворіли, тато завжди нас лікував сам - і скарлатину, і дуже серйозну пневмонію. Мені дуже б хотілося стати таким же знаючим і шанованим лікарем, як тато.

А чому обрали професію терапевта і кардіолога?

Робота терапевта дуже складна і цікава. Справжній терапевт - це людина з величезним світоглядом, який вміє зіставляти факти, аналізувати, думати. І терапія, і кардіологія сподобалися в університеті завдяки моїм викладачам. Медицина - дуже значна сфера, де кожен може вибрати спеціальність за своїми здібностями. І мені здається, що я не помилилася з вибором.

Ким Ви починали свою кар'єру?

Дільничним терапевтом в державній поліклініці Подільського району столиці. Пам'ятаю свій перший виклик до хворого. Йшла на виклик тремтячи. "...раптом там черевний тиф або набряк легенів?..." Згадувалася книга Булгакова "Нотатки юного лікаря" - як же точно там все було описано ... А раптом не поставлю вірний діагноз? А що робити, якщо (і десятки рідкісних діагнозів в голові) ... Потім мені досвідчені терапевти розповіли, що в перший раз багато хто переживає подібні почуття.

Свої перші кроки в медицині пам'ятаєте?

Коли я тільки но вийшла на роботу в державну поліклініку, багато хто, в тому числі і медсестри, в перший місяць заходили до кабінету і запитували: «Дівчина, а коли буде лікар?». Спочатку мене зачіпало, що ніхто не бачить в мені зрілого фахівця, а потім почала ставитися до цього з гумором. Відповідала іноді під настрій: «Лікар вийшов, скоро буде» або «А я замість лікаря не підійду?».

Дільничний терапевт - це не тільки лікар, а й соціальний працівник, психолог. Багато було, напевно, сумних і курйозних випадків?

Так, але якийсь один виділити важко. Розумієте, дуже багато літніх людей викликають лікаря не стільки тому, що їм потрібна медична допомога, а для того, щоб поспілкуватися. У пенсіонерів справжній дефіцит уваги. Мені одна бабуся так і сказала: «Ось сьогодні викликала для спілкування Вас, завтра викличу електрика, післязавтра - сантехніка ...».

Важко з ними було?

Аж ніяк. Літні люди, в більшості своїй, добрі й чуйні. Зустрічають лікаря, як довгоочікуваного гостя, і навіть родича. Пам'ятаю випадок: одна старенька по доброті своїй намагалася подарувати мені босоніжки онучки, які стали на неї замалі. І сміх, і гріх. Звичайно, я чемно відмовилася, щоб не засмутити людину, тому що бачила: вона пропонує щиро. Мене більше лякали виклики до пацієнтів з категорій ризику. Наприклад, до наркоманів. Мені по-справжньому страшно було йти на ці виклики. Але доводилося - така робота. На щастя, все обходилося благополучно.

Якісь нагороди за свою непросту працю отримували?

Так. Грамоти за хорошу роботу дільничним терапевтом.

Скільки пропрацювали на своїй ділянці?

П'ять років. За цей час встигла закінчити спеціалізовані курси з кардіології. Вирішила спробувати себе в якості кардіолога в інфарктному відділенні Олександрівської клінічної лікарні Києва. Там пропрацювала рік.

Чому?

Дуже нелегко працювати цілодобово з важкими пацієнтами. У відділенні лежали хворі з інфарктами, з тяжкою серцевою недостатністю, з якими кожну хвилину могли статися рецидиви інфаркту, набряк легень, тяжкі порушення ритму серцебиття... Часто чергові лікарі за добу встигали тільки раз поїсти і присісти. Я багато чому навчилася за час роботи в інфарктному відділенні. Крім того, я зрозуміла, що моє покликання - максимально знижувати у моїх пацієнтів ризик потрапляння в реанімаційне відділення. Тому я і не стала лікарем невідкладної допомоги.

Що Вам у професії медичного працівника найбільше подобається?

Необмежена можливість робити добру справу. Подобається відчувати свою необхідність.

Що Ви завжди намагаєтеся донести пацієнту?

Що панацеї від усіх хвороб не буває. Це не моя особиста точка зору, а закон діалектики - в медицині дуже часто бувають неоднозначні ситуації, коли єдиної правильної відповіді не існує. Адже медицина - далеко не сама точна наука.

Що в себе включає, на Вашу думку, поняття «хороший лікар»?

Формула проста. Хороший лікар - це чуйний і добрий професіонал високого класу.

Хто з теле-і кіногероїв медичної професії Вам найбільше до душі?

Я рідко дивлюся фільми про лікарів, так що багатьох героїв не знаю. Мені подобається лікар Куїн з американського телесеріалу «Доктор Куїн, жінка-лікар». Вона - сильна і добра.

Як Ви потрапили на роботу в «Медісвіт»?

Звичайно. Дізналася, що є вакансія і подзвонила. Потім пройшла співбесіду, і мене взяли у штат.

Які завдання перед Вами стоять?

Я - терапевт і кардіолог. Мої головні завдання - правильно лікувати, ефективно спілкуватися з людьми і постійно розвиватися.

За що любите свою роботу в Into-Sana?

За хороші умови роботи і можливість розвиватися. А ще, головним чином, за те, що колектив у нас чудовий. Дружню, доброзичливу атмосферу в Into-Sana я дуже ціную. Хоча мені досі щастило: де б не працювала, люди поруч завжди - золоті.

Як Ви любите відпочивати після роботи?

Люблю проводити час з друзями, читати. А ще дуже люблю гори і лижі. Минулої зими вперше спробувала лижний відпочинок в Карпатах. Море позитивних емоцій. Особливо від виду самих гір. Тому влітку ми з друзями пішли в турпохід по Карпатах. Було здорово!

Яку подію у Вашому житті Ви вважаєте найважливішою?

Думаю, що «знакової» події в житті не було. Точніше, часто найважливіше втрачає свою значимість при близькій «відстані», і оцінити такий момент можна тільки по закінченні багатьох років. Напевно, це мій випадок.

Якою бачите свою компанію через 5 років?

Відомою, популярною, з філіями по всій країні. І великою книгою скарг, списаною подяками клієнтів.