Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 123-45-67 +38 (097) 123-45-67 +38 (050) 123-45-67

«Кожен лікар повинен читати наукову фантастику - вона пробуджує жагу до досконалості»

Олег В'ячеславович народився в місті Новочеркаську (Росія) в сім'ї військовослужбовця. Разом з батьками "помандрував" по Росії та Україні. На вибір професії медика вплинула мама, яка сама мріяла про кар'єру лікаря, проте стала інженером. Сам Олег В'ячеславович завжди мав неабиякий потяг до знань про природу речей. І коли прийшов час вибирати, вирішив, що професія лікаря-хірурга - це те, чому він хотів би присвятити своє життя. 

Я народився 28 листопада 1974 року в столиці Донського козацтва - місті Новочеркаську. Батько був військовослужбовцем, мама - інженером-електриком. «Мандрували» ми по всій землі українській, в тому числі, жили ми і в закритому тоді місті Шостка. До Києва ми приїхали, коли я вже був підлітком. Тут закінчив школу і вступив в Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, - розповів про себе Олег В'ячеславович.

Чому ви вирішили піти саме в медицину?

Пригадую в дитинстві я, як і більшість дітей, мріяв бути космонавтом. Але потім багато чого змінилося. Не обійшлося і без впливу мами. Вона сама мріяла стати лікарем. Роз'їжджаючи військовими містечками, вона бачила, як живуть медики і хотіла, щоб я був лікарем, а саме ендокринологом. Щоб я вів прийом у білому халаті, і все було інтелігентно. Я ж зробив свій вибір на користь невідкладної хірургії. Безсонні ночі, ненормований робочий день ...

Шлях лікаря досить тернистий. Після закінчення інституту я пішов в інтернатуру з хірургії. 10 років пропрацював у лікарні швидкої допомоги в Києві лікарем-хірургом у відділеннях невідкладної абдомінальної хірургії, хірургічної інфекції та шлунково-кишкових кровотеч, і черговим лікарем. Медицина не стояла на місці, і з'ясувалося, що малі амбулаторні операції є більш ефективним вирішенням проблем пацієнтів. До того ж прагнення удосконалювати знання в медичній сфері підштовхнули мене до отримання додаткової спеціалізації з проктології. Я додатково став вести прийом пацієнтів з актуальними проблемами проктології в поліклінічних умовах. З цього моменту я зрозумів, що хочу отримати досвід в приватній амбулаторній клініці, в чому допомогла моя дружина ...

Пам'ятаєте, як розпочиналася Ваша професійна кар'єра?

Розпочиналася, напевно, як і у всіх, в інтернатурі. Тоді було найскладнішим підійти до старшого товариша або керівника і поставити запитання. Мені здавалося, якщо я вчився, то повинен давати собі раду сам. Сьогодні розумію, наскільки марною була ця метушня. Навчання - це одне, а ведення хворого - зовсім інше. Людина - не іграшка, якщо сумніваєшся, краще залучити досвідченого колегу і знайти оптимальне рішення.

Що Вам в професії медичного працівника найбільше подобається?

Подобається позитивний результат, коли вдається вирішити проблему пацієнта, і його здоров'я відновлено. Але ситуації бувають різні. Одні - прогнозовані, інші - ні.

Як Ви ставитесь до клятви Гіппократа?

Чудовий ритуал! Дуже важливий, на мій погляд. Він піднімає дух студентів. Я пам'ятаю, у нас все було урочисто. Прийшли мої батьки, дивилися, як відбувається це своєрідне прийняття присяги лікаря. Цю прекрасну традицію обов'язково треба зберегти.

Як Ви потрапили на роботу в клініку Into-Sana?

Мені допомогла моя дружина, вона знайшла оголошення і розповіла мені, що в приватну клініку набирають персонал. Я розумів, що вона турбується про мене, тому з цікавістю пішов на співбесіду. Мені одразу сподобалися умови роботи, колеги доброзичливі і завжди раді прийти на допомогу, у нас прекрасні взаємини в колективі. Я радий, що й дотепер я працюю в клініці Into-Sana. Я можу сміливо підійти до колеги іншого профілю, проконсультуватися, що допоможе повноцінно підійти до проблеми пацієнта. Він не сприймає це як вторгнення на його територію. У клініках завжди чисто, є в наявності усе, що потрібно для роботи, тому я не відволікаюся, і думаю тільки про те, як допомогти пацієнтові.

Мій робочий день починається з амбулаторного прийому - я веду консультативний прийом пацієнтів, виконую амбулаторні операції, перев'язки, інструментальні обстеження. Якщо я бачу, що потрібне хірургічне лікування, то разом з пацієнтом ми обговорюємо всі умови підготовки до нього і етапи проведення, мій пацієнт завжди знає що з ним відбувається. Все це супроводжується веденням електронної документації, що дуже зручно і значно економить час лікаря і пацієнта.

Як Ви любите відпочивати після роботи? Чи є у Вас хобі: спорт, книги, риболовля?

Для мене найкращий спосіб позбутися стресу, розслабитися і добре відпочити - це плавання. Я ходжу в басейн з 1-го класу. І при будь-якій можливості не відмовляю собі у задоволенні поплавати. До того ж, це дуже добре для здоров'я. Плавання відволікає від проблем і дурних думок, тонізує. А ще я люблю домашніх тварин,  в моєму домі живуть два джунгарських хом'ячка. За ними дуже цікаво спостерігати.

Хто з теле- і кіногероїв медичної професії Вам найбільше до душі?

Не дуже часто дивлюся ТБ. Всі обговорюють серіал «Інтерни». Теж доводилося його дивитися. На мій погляд, це комічний збірний образ, абсолютно далекий від реальності. У житті все простіше і, на жаль, не так смішно. Я більше люблю читати, ніж дивитися телевізор. Вважаю, що кожен лікар повинен багато читати, і вдосконалювати свої знання. Що стосується мене, я люблю читати наукову фантастику. Це відволікає від звичних стереотипних думок і, часом допомагає подивитися на проблему по-новому ... Жага пізнання стимулює до вдосконалення, допомагає не зупинятися на досягнутому рівні, і, в кінці кінців, це просто цікаво!

Чи любите Ви подорожувати? Якщо так, то де вже побували, куди хотіли б відправитися?

Подорож - моє друге хобі. Мені дуже подобаються країни Європи і Близького Сходу. Люблю покоштувати різні місцеві страви. Дуже подобається східна кухня. Найулюбленіша страва - мансаф. Це телятина з соусом і рисом. А ще мені подобається сам східний ритуал споживання їжі - то, як все виглядає і відбувається, як подають страви, як їх їдять.

Яку подію в Вашому житті Ви вважаєте найважливішою?

Звичайно ж, зустріч з моєю дружиною. Світлана намагається вникати в мої проблеми, підтримує мене, створює затишок в домі. А ще - народження синів. Їх у мене троє. Наймолодшому Володі - один рік, Славі - п'ять років і Олександрові - вже десять.

Що Ви завжди намагаєтеся донести до пацієнта?

Я вважаю, що пацієнт повинен знати і розуміти, що з ним відбувається. Він повинен стати співучасником процесу терапії, докладати зусиль для одужання. Тільки спільна робота лікаря і пацієнта принесе результат, і змусить хворобу відступити.

Що таке по-вашому "хороший лікар"?

Не рвач, не хапуга, не ремісник. А людина, якій не все одно, що відбувається з людьми, які до нього звернулися за допомогою. Хороший лікар має знання і має постійну потребу допомагати людям, щиро ділиться з людьми інформацією та своїм позитивним душевним станом.

Якою бачите свою компанію через 5 років?

У мене немає жодного сумніву, що мережа клінік Into-Sana буде розвиватися. Обов'язково з'являться нові поліклініки, в тому числі на правому березі, в центрі Києва. А ще, думаю, з'явиться і стаціонар. Впевнений, нас чекає неухильний розвиток і вдосконалення. Саме життя цього вимагає.