Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

Дитина до року: Питний режим влітку

Як часто потрібно поїти малюка? Які напої можна йому давати? На ці та інші питання від видання Ivona.bigmir.net відповідає експерт, лікар-педіатр медичних центрів Into-Sana, Чехун Наталія Миколаївна.

Особливості питного режиму влітку

Дітям на грудному вигодовуванні материнське молоко слугує одночасно і їжею, і питвом, але в спеку малюкові потрібно давати пити чисту водичку. Особливо це стосується дітей старших за шість місяців, коли мама вже почала вводити прикорм.

"Скільки давати дитині пити води?" - часто запитують мами. Найголовніше - давати пити за бажанням, якщо дитина не хоче, поїти з силою не потрібно. Наприклад, діти до шести місяців можуть воду не пити взагалі, навіть в сильну спеку, їм вистачає і грудного молока. Просто рекомендується частіше прикладати малюка до грудей. Дитина самостійно встановлює свій питний режим, завдання батьків - просто пропонувати йому пити. Влітку обов'язково беріть водичку з собою на прогулянку. Соки та компоти на прогулянку краще не брати: ці напої дуже швидко прокисають.

Вибір напоїв і режим пиття

Вдома до і після прогулянки дитині можна пропонувати пити компоти, морси, соки. Діти дуже люблять солодкі напої, при приготуванні компоту можна додавати трохи цукру за смаком. Вночі дитині можна давати пити чисту воду. Солодкі напої (компот, сік і т.д.) і, найголовніше, молоко, можуть зіпсувати емаль на зубах і сприяти розвитку карієсу. Не можна давати дітям "дорослі" чаї, оскільки там міститься багато таніну, а він, у свою чергу, знижує рівень заліза і може сприяти розвитку анемії. Про каву взагалі не може бути й мови. Поїти дитину потрібно водою кімнатної температури.

Соки в літній період

Свіжовичавлені соки дуже корисні для дітей. Яблучний сік можна давати немовлятам починаючи з шести місяців. Смородиновий і вишневий соки здатні добре втамовувати спрагу. Але сильно захоплюватися соками не варто. Пакетовані соки пити небажано. По-перше, до їх складу входять консерванти, по-друге, вони пастеризовані, тому містять малу кількість вітамінів. А ось ризик розвитку алергічних реакцій при вживанні соків дуже високий, у найменших вони можуть викликати коліки, у старших діток - функціональні порушення, здуття.

Соки з екзотичних фруктів дітям краще не давати, потрібно вживати соки з фруктів, що ростуть в наших широтах. Наприклад, дитині в шість місяців протягом дня можна приблизно 30-50 мл соку на добу, семимісячного і восьмимісячного - 70 мл, в дев'ять місяців - 80 мл, в десять-дванадцять - 100 мл, а дітям старшим за два роки можна і 200 - 300 мл на добу. Розводити соки водою не рекомендується.