Нейрохірургія
Нейрохірургія – це галузь медицини, що займається оперативним лікуванням патологій головного і спинного мозку. Інакше кажучи, лікар-нейрохірург займається діагностикою, лікуванням та профілактикою порушень центральної та периферійної нервової системи.
Широкий спектр проблем нормального функціонування центральної нервової системи пов’язаний із вродженими патологіями розвитку, різноманітними травмами, проблемами судинної системи мозку, функціональними ущемленнями та подразненнями відділів хребта та багато іншого.
Коли необхідна консультація лікаря-нейрохірурга?
У більшості випадків, на консультацію нейрохірурга людина потрапляє за призначенням лікаря-терапевта, який помітив під час огляду ймовірні патології ЦНС, невролога, який після призначення медикаментозної терапії ЦНС не отримав бажаного ефекту лікування, судинного хірурга, травматолога. Цей лікар не для самостійного відвідування.
Однак, у ряді випадків необхідна первинна консультація лікаря-нейрохірурга:
- Травми голови й хребта.
- Відсутність чутливості кінцівок.
- Запаморочення, непритомність, особливо після перенесеної травми голови.
- Грижі хребта.
- Вади розвитку головного мозку у дітей.
- Новоутворення в головному мозку.
- Порушення координації й сприйняття навколишнього світу.
Діагностичні дослідження, які необхідні нейрохірургу для встановлення діагнозу – ті ж лабораторні аналізи крові й сечі, що необхідні в загальній хірургії: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, інструментальна діагностика, визначення протромбінового часу та протромбінового індексу.
Діагностичні дослідження, необхідні для встановлення діагнозу нейрохірургом:
- Комп’ютерна томографія.
- Магнітно-резонансна томографія.
- Доплерівське сканування судин.
- Мієлографія.
- Церебральна ангіографія.
- Електроенцефалографія
- Люмбальна пункція.