Холод + коротка спідниця = цистит
Близько 30% жінок, за словами спеціалістів клініки Into-Sana, хоч б раз у житті стикалися з циститом. Це захворювання в більшості випадків виникає після переохолодження. Цистит супроводжується болем внизу живота і частішими сечовипусканнями.
Основні фактори, що сприяють розвитку такого захворювання – переохолодження, перевтома, недостатня гігієна статевих органів, порушення спорожнення сечового міхура. Небезпека погоди цієї зими полягає в тому, що люди часто просто не встигають «утеплитися» при різкому перепаді температури – від плюсової, наприклад, з ранку до серйозного мінусу ввечері.
Жінки хворіють циститом частіше чоловіків. Причина – особливості анатомічної будови жіночого організму. Якщо неправильно лікувати або «недоліковувати» цистит, то хвороба переходить в хронічну форму.
«При появі перших симптомів, потрібно звернутися до лікаря одразу, щоб отримати кваліфіковану допомогу», - вважає лікар-уролог Into-Sana Олег Володимирович Байло. Не варто займатись самолікуванням, вживати антибіотики, навіть якщо раніше вони допомогли. Переймати досвід друзів чи знайомих, які перенесли цю хворобу – теж не надто добра ідея. У кожного пацієнта свої причини виникнення захворювання, різне мікробне ураження і можуть бути супутні недуги.
При циститі важливо дотримуватись молочно-рослинної дієти без гострих приправ, консервів, м’ясних відварів, алкоголю. Основний метод лікування цього захворювання – антибактеріальна терапія. Перед початком прийому ліків необхідно зробити бактеріальне дослідження сечі.
На думку Олега Володимировича Байло, лікування обов’язково має проходити під контролем лікаря. Спеціаліст зможе прослідкувати за станом пацієнта і впливом ліків на організм (можливі алергійні реакції та інші побічні ефекти). Часто симптоми циститу проходять вже на 3-4-й день лікування, але щоб лікування було успішним, важливо приймати препарати до завершення курсу, призначеного лікарем (зазвичай 7-10 днів). Якщо припинити прийом ліків раніше, можливий рецидив або звикання мікроорганізмів до антибіотику, через що доведеться приймати більш сильні препарати.