«Хороший лікар допомагає пацієнтові в будь-якому випадку - словом або ділом».
Тетяна Голубовська-Компанченко в дитинстві мріяла стати журналістом. В школі подобалось писати твори, вона завжди отримувала за них найвищі оцінки. Але після школи все-таки вирішила піти стопами батька – лікаря, викладача в медичному вузі. Робота мами теж завжди була пов’язана з медициною – вона до цього часу працює в бібліотеці Вінницького медичного університету, а брат Тетяни Анатоліївни викладає на кафедрі топографічної анатомії і оперативної хірургії цього ж університету. Обрала спеціальність алерголога під впливом старших колег – коли Тетяна Голубовська-Компанченко потрапила в інтернатуру, її керівником була завідуюча відділом алергології Тамара Арсентіївна Євсеєва. Саме вона привила молодому інтерну Тетяні Голубовській-Компанченко любов до цього напрямку медичної діяльності.
Тетяно Анатоліївно, звідки Ви родом?
Я народилась у Вінниці. В 1990 році, після закінчення Вінницького медичного інституту ім. М.І. Пирогова за розподілом переїхала в Київ. Проходила інтернатуру у відділенні алергології Міської клінічної лікарні № 30 (тепер МКЛ №8) і через рік вже працювала лікарем-алергологом в цьому ж відділенні.
Чим Вас приваблює робота в медицині?
Це дуже благородна справа. Якщо пам’ятати про те, що кожен виконує у своєму житті певну місію, то хороший лікар проживає своє життя не даремно, адже він допомагає у будь-якому випадку – словом або ділом. Для мене розуміння того, що я правильно і чітко спрацювала, допомогла людині одужати або впоратись з існуючою проблемою зі здоров’ям – найкраща нагорода за мою працю.
У своїй повсякденній роботі, спілкуванні з пацієнтами, керуюсь двома основними принципами:
- по-перше, доброзичливості. Я вважаю, що потрібно ставитись до людини так само, як би хотів, щоб люди ставились до тебе; по-друге, звичайно ж, принцип професіоналізму. Кожну роботу потрібно виконувати на високому рівні.
- по-друге, звичайно ж, принцип професіоналізму. Кожну роботу потрібно виконувати на високому рівні.
Скільки років Ви працюєте алергологом?
Загалом – більше 20 років. 19 з них працювала в Міському алергологічному центрі, потім перейшла в компанію Into-Sana.
В чому особливість роботи алерголога?
Я вважаю, що професія алерголога порівняна з роботою детектива. Щоб встановити правильний диференційний діагноз потрібно кожен раз розплутувати ситуацію, збираючи відомості по крихтах, як від самого хворого, так і за допомогою досліджень. Не відкрию таємниці, якщо скажу: алергія – це хвороба ХХІ століття. Погіршення стану екології, індустріалізація – ці фактори впливу змушують людський організм чинити опір. А одна з найбільш поширених форм протесту – алергія. Тому алергологія – спеціальність майбутнього. І ті, хто присвятив їй своє життя, повинні постійно рости в професійному плані, розширяючи межі своїх знань, щоб бути потрібними в майбутньому.
Що намагаєтесь донести до пацієнта?
Кожному хворому, незалежно від віку, соціального статусу і освіти, необхідно доступно пояснити, у чому суть його захворювання або проблеми, чому сталося так, а не інакше. Також важливо роз’яснити алгоритм лікування або обстеження (що і для чого потрібно), і тоді у пацієнта з’явиться мотивація лікуватися, виконувати призначення лікаря. В такому випадку хворий стає партнером лікаря в «боротьбі» з існуючою проблемою здоров’я. Але, з другого боку, найважче як раз і є – пояснити, що лікар тільки допомагає пацієнту впоратися з хворобою і без участі самого хворого перемога над недугою неможлива.
Чому вирішили перейти на роботу в приватну медичну сферу?
Причин багато. Але головні – це безрадісна ситуація, що склалася в даний час у державній медичній сфері з оплатою праці спеціалістів, а також бажання спробувати вести амбулаторні прийоми, так як до цього працювала в стаціонарі, а там інша специфіка.
Ви вже зрозуміли, що найважливіше в роботі лікаря поліклініки?
Так. На амбулаторному прийомі важливі оперативність мислення, вміння швидко переключитися на іншу ситуацію, зрозуміти і вирішити проблему наступного пацієнта. Лікар постійно мобілізований, так би мовити, постійно «в формі». Крім того, лікар зустрічається з більш широким спектром захворювань (адже в спеціалізований стаціонар пацієнти потрапляють вже після поліклінічного «фільтру»), вимушений частіше проводити диференційне обстеження, часто вивчати паралельні захворювання. Це, в свою чергу, призводить до того, що ти більше спілкуєшся з колегами інших спеціальностей, обмінюєшся досвідом, розширюєш свій медичний кругозір.
Чому пішли працювати саме в компанію Into-Sana?
Коли я вже «дозріла» для переходу на роботу в приватну клініку, так сталося, що мої знайомі порекомендували відіслати резюме саме в компанію Into-Sana. Мене запросили на роботу. Так що досвіду роботи в інших приватних медичних клініках у мене нема – тільки позитивний досвід роботи в Into-Sana.
За що любите свою роботу в компанії Into-Sana?
За комфортні умови праці, приємно-уважне ставлення керівництва до персоналу. В цій компанії між керівниками і колективом завжди є зворотній зв’язок, швидко і якісно вирішуються питання, що виникають під час роботи. Все необхідне для роботи лікаря-алерголога і пульмонолога є. В колективі клініки панує приємний і доброзичливий клімат, шанобливі відносини між лікарями усіх спеціальностей, чудовий сестринський склад і дуже відповідальні санітарки. Що ще треба для плідної роботи?
А як любите відпочивати?
Відпочинок – це і гарний фільм, книга, спілкування з подругами, а краще за все – подорожі. І неважливо – Україною чи поза її межами. Ми з чоловіком часто просто робимо автомобільні «вилазки» - їздимо на екскурсії в інші регіони України. Були і в Європі. Але планів на мандрівки у нас ще багато… Оскільки мій чоловік завзятий рибалка, мені теж доводиться поділяти його хобі, але найчастіше у якості споглядача.
Якою бачите компанію Into-Sana через п’ять років?
Свою компанію я бачу процвітаючою, яка динамічно розвивається, перспективною, адже я хочу працювати в ній довго та ефективно.