Онкологія

Напрямки

Новоутворення - характерна хвороба всього організму нашого часу. Злоякісні та доброякісні, вони викликані багатьма факторами, вага яких, проте, достовірно не визначена. Але всі вживають термінологію «канцерогенність чогось» як показник умови/можливості розвитку пухлини.

Онкологія займається діагностикою, лікуванням і профілактикою пухлинних процесів в організмі людини. Це може бути консервативна терапія (медикаментозна, променева) або оперативне втручання.

В обох випадках, ключовий фактор успішного лікування онкологічних утворень - це раннє звернення по медичну допомогу. На ранніх стадіях онкологічні утворення потребують в рази менше зусиль для ліквідації. А в деяких випадках - онкологія шийки матки, шлунково-кишкового тракту, коли спеціальні дослідження дозволяють виявити ракові клітини ще до утворення пухлини (кольпоскопія, ФГДС на апаратах Olympus в режимі NBI) - на так званому підслизовому шарі, можна говорити про швидке і повне одужання людини.

Також на етапі діагностики потрібно розуміти, що єдиним методом зі 100% достовірністю злоякісності новоутворення є біопсія тканин. Усі інші можуть лише з тим чи іншим ступенем впевненості припускати характер пухлини.

З якими симптомами необхідно отримати консультацію онколога:

 • Різка втрата ваги без істотних змін раціону;
 • Підвищена стомлюваність;
 • Низький або навпаки - дуже високий гемоглобін;
 • Кров'янисті виділення з видільних систем (задній прохід, статеві органи);
 • Виділення з грудей - у жінок;
 • Зміна нормальної геометрії будь-якого органу;
 • Збільшені лімфовузли.

Якими діагностичними інструментами користується онколог:

 1. Загальний аналіз крові, аналіз крові на онкомаркери;
 2. Ультразвукові дослідження;
 3. Комп'ютерна томографія;
 4. Магнітно-резонансна томографія;
 5. Біопсія.

Якщо у вас є тривожні симптоми, і у вашій родині був онкологічний анамнез, не відкладайте консультацію онколога. Тільки лікар може визначити, марні ваші переживання або краще провести діагностику.

Лікарі

У нашій клініці працює найбільший штат фахівців в Україні