Ангіографічні дослідження

Напрямки

Ангіографія – це метод «золотого стандарту» у вивченні судин людини, що дозволяє визначити їх функціональний стан. Це контрастне рентгенологічне дослідження, що проводиться в умовах малої операційної, щоб можна було одразу ж провести операційне втручання для усунення патологічного процесу в судині. Ангіографія коронарних судин (тих, що живлять серце) називається коронарографія.

Які патології функціонального стану судин дозволяє виявити ангіографія:

  1. Порушення прохідності. Це може бути звуження або повна закупорка судини тромбом, атеросклеротичною бляшкою.
  2. Аневризми – патологічне розширення судини більше, ніж у 2 рази, випинання артерії / вени у вигляді мішка, утворене через потоншення стінки.
  3. Новоутворення у різних органах, які забезпечені судинним живленням.

Яким чином виконується ангіографія судин:

Дослідження проводиться в умовах операційної. На час дослідження людину кладуть на стіл, і через датчики підключають до кардіомонітору. В судині (частіше за все це стегнова артерія) робиться прокол і встановлюється катетер, через який подається анальгетик, антигістамінний препарат і транквілізатор. Після незначної паузи на отримання ефекту від препаратів, у катетер подається контрастна речовина (йод). Він забарвлює кров'яний струм і всі судини візуалізуються на ангіографі. Дослідження триває від 15 до 40 хвилин.

Основна мета, з якою проводять ангіографію судин, це оцінка ризиків судинних катастроф і необхідності проведення оперативного втручання для їх усунення. Якщо лікар оцінює ситуацію як відповідну, то разом із проведенням діагностичної ангіографії виконується лікувальна корекція.

Діагностичний центр Into-Sana виконує ангіографічні дослідження судин голови та шиї, кінцівок, нирок, магістральних судин.