Про стан здоров’я організму розкажуть Ваші очі.

Не кожен знає, що огляд у лікаря-офтальмолога дозволяє не лише визначити стан зору та підібрати окуляри а й дізнатися про здоров’я організму. Дивлячись в очі, лікар бачить загальну картину стану здоров’я пацієнта. Тому огляд очей є найважливішим етапом ранньої діагностики хвороби. Навіть якщо ви не відчуваєте проблем із зором, дуже важливо регулярно проходити огляд у офтальмолога.

Зверніть увагу на симптоми

При огляді окуліст завжди приділяє увагу симптомам, які виникають у пацієнта. Щоб запобігти виникненню проблем із очима варто про них знати і вам:

Головний біль не завжди виникає через підвищення метеочутливості, остеохондроз чи інші фактори. Болі в області лоба, надбрівних дуг, очей можуть бути ознаками багатьох серйозних захворювань. Проблема може виникнути також у запаленні ока, слизовій оболонці ока, початковому прояві глаукоми.

Перші ознаки розсіяного склерозу:

 • періодичне зниження зору;
 • двоїння;
 • некоординовані рухи очей.

Звичайно, що у цій ситуації потрібен ретельний огляд у лікаря відповідного профілю (невропатолога), але першим помітити проблему може й окуліст.

Гіпертонію (підвищений артеріальний тиск) виявити на ранніх стадіях також допомагає огляд окуліста. Якщо лікар побачить нерівні та звужені судини, він порадить у першу чергу звернутися до кардіолога.

Схуднення, постійна спрага та погіршення зору — перші ознаки діабету. Для підтвердження діагнозу інколи варто оглянути сітчатку пацієнта, адже при цій хворобі лікар виявить дрібні крововиливи, нерівномірність судин тощо. Також через перепади рівня цукру у крові протягом дня може змінюватися гострота зору (з’являється пелена перед очима). Пам’ятайте, що офтальмологічний огляд допоможе виявити діабет на ранній стадії.

Щоб дізнатися, чи загрожує вам інсульт, варто прийти до лікаря на огляд очей. Офтальмолог може виявити зміни у судинах сітчатки. Своєчасне попередження лікаря допоможе вам уникнути інсульту.

Переконайтеся, що не маєте проблем із очима та зором

Перебіг багатьох захворювань очей супроводжується найменшою кількістю симптомів, але може призвести до погіршення зору, а то й сліпоти.

Тож подбайте про себе та дайте відповідь на такі питання:

 • Чи комфортно моїм очам?
 • Чи гарно я бачу?
 • Чи належний вигляд мають мої очі?

Якщо хоча б на одне з питань Ви маєте відповідь «ні», то слід звернутися до лікаря-офтальмолога.

Будьте інформаційно озброєними проти хвороби

Серед низки захворювань очей лікарі виділяють найбільш небезпечні: глаукому та катаракту. Кожному слід дещо знати про кожну з них.

Глаукома — це атрофія зорового нерву внаслідок стійкого підвищення внутрішньоочного тиску. Задавнена хвороба може призвести до повної втрати зору, але якщо вчасно її виявити і почати лікування, то можна уповільнити і навіть зупинити прогресування хвороби. Людина може навіть і не помітити певні симптоми глаукоми. Око бачить нормально, але вологість, не маючи нормального відтоку, накопичується в оці, що призводить до підвищення внутрішньоочного тиску. На початку хвороби не спостерігається ніяких порушень зору і лише періодично він «затуманюється», а при погляді на світло виникають райдужні кола. Хвороба прогресує непомітно і, якщо її не лікувати, рано чи пізно призведе до повної втрати зору. Тож для своєчасної діагностики цього захворювання необхідно регулярно обстежуватися у лікаря-офтальмолога. А людям зрілого віку огляд проходити потрібно щороку!

Катаракта — це помутніння кришталика ока. При розвитку цієї хвороби виникає відчуття ніби людина дивиться через запотіле скло. Катаракта, зазвичай, розвивається повільно і не викликає відчуття болю. Але тоді, коли помітно зменшується кількість світлових променів, які досягають сітківки ока, зір погіршується.

Симптоми катаракти такі:

 • людина погано бачить вночі;
 • підвищена чутливість до яскравого світла;
 • необхідність яскравішого освітлення при читанні чи виконанні якоїсь іншої роботи;
 • потреба у частій зміні рівня діоптрій окулярів та контактних лінз;
 • послаблення кольорового сприйняття;
 • двоїння в оці, якщо інше око чимось прикрити.

Пам’ятайте, що профілактика — найкраще лікування. Проте, якщо у вас все ж виникли проблеми зі здоров’ям, не чекайте, а зверніться за порадою до кваліфікованого спеціаліста. У клініці Into-Sana лікар прийме вас без черги.