Фіброміома матки: профілактика та лікування.

Дуже часто в Україні діагноз «фіброміома матки» стає приводом для хірургічної операції та подальшим видаленням цього органу. Хоча за кордоном таку пухлину пацієнткам видаляють значно рідше. І не тому, що жінки за кордоном не хворіють на фіброміому матки, а, в першу чергу, тому, що її своєчасно виявляють і ефективно лікують. Про особливості цього захворювання та про те, як уникнути цієї хвороби, розповідає провідний спеціаліст медичних центрів Into-Sana, гінеколог-ендокринолог, кандидат медичних наук, асистент кафедри сімейної медицини Національного медичного університету Тетяна Олексіївна Попова.

Ця пухлина – одна із найбільш доброякісних гінекологічних пухлин. За яких обставин вона може призвести до операції? По-перше, якщо вона дуже швидко росте і збільшується до 12-ти і більше тижнів, а також коли пацієнтка страждає від сильних кровотеч, з якими неможливо впоратися терапевтично. Або ж при сильної болі у пацієнти чи порушенні функцій органів, які знаходяться поряд з маткою (найчастіше при цьому страждає сечовий міхур). Але усі ці випадки, які призводять до операції, спостерігаються не одразу. Спочатку пухлина хвору ніяк не турбує, і якщо жінка не проходить профілактичний огляд, то може навіть і не здогадуватися про існування у своєму організмі такої пухлини. Саме тут хочеться наголосити на важливості раннього виявлення проблеми. Якщо лікар встановив невелику, так звану «безсимптомну» фіброміому матки, він сьогодні має велику кількість можливостей лікувати цю жінку так, щоб вона ніколи не стала пацієнткою хірурга. Сучасний рівень розвитку медицини і фармакології має цілий арсенал засобів, які можуть пригальмувати розвиток пухлини на ранній стадії.

Але оскільки фіброміома матки є гормонозалежним захворюванням і виникає найчастіше на тлі порушеного гормонального балансу в організмі, то пацієнтці, якій вперше поставили цей діагноз, обов’язково потрібно пройти обстеження у гінеколога-ендокринолога.

Доречно буде згадати, що наша клініка має усе необхідне обладнання для своєчасної діагностики і ефективного лікування. У нас ви можете зробити УЗД на сучасному апараті, здати усі аналізи (від простих мазків до гормональних тестів), є також можливість консультації суміжних фахівців (ендокринолога, уролога, терапевта, кардіолога).

А щорічний профілактичний огляд у гінеколога включає в себе власне огляд, колькоскопію (огляд шийки матки в мікроскоп), взяття цитологічного мазка, огляд молочних залоз і, за необхідністю, УЗД органів малого тазу та молочних залоз. Низка цих заходів дозволяє уникнути дуже страшних діагнозів та ускладнень після хвороб.