Цікаві факти, маловідомі більшості чоловіків.

Літо - традиційна пора кохання. Проте, не всім легко проявляти свої почуття, особливо інтимні. У суспільній свідомості та в самосвідомості самих чоловіків мужність і сексуальність – це практично синоніми. Будь-які розлади сексуальної функції різко знижують чоловічу самоповагу і призводять до безлічі психологічних труднощів, про які більшість чоловіків навіть соромляться говорити.

Причини зниження лібідо і потенції можуть бути різними. Наприклад, деякі ліки, що відпускаються без рецепту для лікування виразкової хвороби, можуть викликати гормональний дисбаланс, який призводить до виникнення проблем з ерекцією навіть у молодих пацієнтів. Зазвичай ці симптоми зникають після припинення застосування препарату, проте є першим дзвіночком і потребують звернення до фахівця-уролога. Подібні «неприємні» ефекти можуть викликати і ліки для зниження тиску, навіть ті, які використовуються в монотерапії. Проте, варто враховувати, що підвищений артеріальний тиск в перспективі веде до зниження еластичності судин, що напряму впливає на ерекцію.

Чому повні люди частіше звертаються до сексопатологів?

Чоловічий гормон-тестостерон програмує організм чоловіка на меншу кількість жирової тканини.Тому зростання живота повинно насторожити власника – а чи в порядку його <сильні> гормони? Недостатність тестостерону призводить до відкладення жирової тканини по жіночому типу та формуванню фігури, зовсім не схожої на ідеал чоловічої краси. Інша загроза великого живота в тому, що зайва жирова тканина починає не просто виробляти жіночі статеві гормони, але й «з'їдати» тестостерон, використовуючи його як матеріал для побудови естрогенів. Чим менше тестостерону - тим більше чоловік втрачає впевненість в собі, знижується тяжіння до жінки, життя втрачає всю яскравість кольорів. Навіть усім відомі феромони, які підсвідомо ваблять жінок до сильної статі, втрачають свою ефективність. Класичний «пивний живіт», збільшення якого стимулює затишний паб в колі друзів -це не гордість, а привід замислитися. Причина в тому, що пиво містить натуральні речовини-фітоестрогени. За своєю дією на чоловічий організм вони подібні жіночим статевим гормонам . Чим більше напою споживається, тим більше їх поступає в організм. Фітоестрогени конкурують з тестостероном та примушують організм формувати більше жирових відкладень.

Вірусні та інфекційні захворювання

Дуже часто чоловіки не помічають початку інфекцій, які не дають різких проявів. Однак, неприємний мікроб день за днем колонізує організм, завдаючи йому шкоди. Відсутність симптомів можна пояснити як недостатністю імунітету так і специфікою самого мікроорганізму. Такі збудники як хламідії, мікоплазми, уреаплазми, віруси герпесу в переважній більшості випадків первинно ніяк себе не проявляють.

Проблемі приділяють увагу найчастіше, коли вже є серйозні ускладнення. Регулярна перевірка у уролога на захворювання, які передаються статевим шляхом , не відніме багато часу, проте збереже здоров'я та позбавить від можливих сварок, іноді навіть зміцнить сім'ю.

Протягом останнього десятиліття суттєво удосконалилась діагностика подібних захворювань. Виявлення збудників проводиться шляхом виявлення ділянки ДНК - високо специфічної, характерної тільки для конкретного мікроорганізму. Метод діагностики ДНК називається полімеразною ланцюговою реакцією (скорочено ПЛР). За його розробку і впровадження декілька вчених біохіміків та генетиків стали Нобелівськими лауреатами. Навіть новий віруси «Свинячого грипу» діагностується саме таким чином.

Незважаючи на новизну, даний вид діагностики доступний та широко застосовується медичними центрами. Завдяки його унікальності й високій специфічності і точності, можливість помилки наближається до доль відсотка.

Коханню всі віки покірні

Сексуальне здоров'я чоловіка ставлять на одне з перших місць в опитуваннях, які проводяться для визначення якості життя серед різних вікових категорій. І важливе воно не тільки для молоді, але й для людей зрілого віку.

Сьогодні все рідше зустрічаємося з таким відштовхуючим поняттям як «імпотенція», яке сприймається в дуже негативному сенсі. Еректильна дисфункція - більш ширший і коректний термін, який означає зміни в різному ступені симптомів, що виникають у статевому житті.

Підвищений артеріальний тиск, дисліпідемія (порушення рівня жирів в сироватці крові як наслідок змін в обміні речовин), цукровий діабет, перенесений інфаркт міокарда, куріння, хронічні інтоксикації в сотні разів підвищують ризик виникнення статевої слабкості. Існує й протилежний погляд на дану проблему - пацієнти, які звертаються до сексопатолога з приводу зниження потенції, відносяться до групи ризику щодо можливих судинних і кардіологічних «катастроф» в майбутньому, навіть якщо скарг з боку серцево-судинної системи в них немає або проведені поверхневі дослідження цього не показали.

Отже, не відкладайте візит до уролога. Своєчасний огляд та діагностика – це у Ваших інтересах. Адже здоров’я чоловіка - міцність всієї родини!