Молочні корки у малюків: видаляємо без ускладнень

Гнейс, або молочні корки - досить поширене явище в дитячому віці. Дізнайтеся, як з ними впоратись. А допоможе в цьому лікар-педіатр першої категорії, кандидат медичних наук, лікар медичних центрів Into-Sana, Гнілоскуренко Ганна Валеріївна.

Молочні корки зазвичай з'являються на першому місяці життя і можуть залишатися до кінця першого року. Найчастіше вони виникають на шкірі волосистої частини голови в області тім'ячка або великого родничка, а також на шкірі лоба, в завушній області, в області надбрівних дуг, міжбровного простору. Особливого дискомфорту дитині скоринки не приносять, однак батькам потрібно поставитися до цього явища з усією уважністю.

Що це таке?

Гнейс (корки, себорейний дерматит) - це лускаті утворення брудно-жовтого кольору, що складаються з суміші шкірних лусочок і секрету сальних залоз. Вони досить щільно прикріплені до шкіри волосистої частини голови. Причиною появи гнейсу є незрілість обміну речовин у дитини, а також недосконалість функціонування потових і сальних залоз голови. Крім того, гнейс - один із проявів алергічного діатезу.

Увага! Наявність гнейсу вказує на те, що організм дитини схильний до алергічних реакцій.

Звідки беруться корки?

Провокуючими факторами гнейсу можуть бути токсикози першої та другої половини вагітності, інфекційні захворювання, вживання ліків час вагітності, а також порушення режиму харчування жінки під час виношування і грудного вигодовування (надмірне вживання мамою солодощів, гострих і солоних страв). Алергени передаються з грудним молоком і їжею через кишкову стінку, яка володіє підвищеною проникністю (особливо у дітей грудного віку), тому педіатри завжди нагадують про раціональне і гіпоалергенне харчування мам, що годують. Легко стають алергенами продукти, що вживаються нечасто (ягоди, овочі, горіхи тощо). Якщо малюкові за віком вже рекомендований прикорм, суворо дотримуйтеся основних правил його введення.

Важливо! Гіпоалергенна дієта для мами - важливий фактор в «порятунку» маляти від молочних кірок.

Як допомогти крихітці?

Корки з волосистої частини голови можна видалити за допомогою спеціального дитячої олії (або засобів для молочних кірочок, наприклад, DS Емульсія URIAGE, дитячі м'які шампуні HIPP з органічним мигдалем, «Мустела», «Веледа») і м'якої щіточки для волосся. Перед купанням необхідно нанести на корки теплу дитячу олію і на 20-30 хвилин надягти бавовняну шапочку. Олію наносять легкими масажними рухами, щоб воно добре всмокталося в шкіру голови. Через деякий час гнейс розм'якшиться, і після купання його можна буде видалити ватним тампоном, частим пластмасовим гребінцем з тупими зубками або м'якою щіткою. Проводьте цю процедуру дуже акуратно, адже у немовлят ніжна шкіра, яку легко пошкодити. Важливо: процедуру з видалення кірок можна проводити не частіше одного разу на тиждень.

На замітку! Навіть якщо молочні корки видаляються добре, через деякий час вони можуть з'явиться знову, оскільки це тільки симптом основного захворювання.

Чи можна вичісувати корки, якщо родничок не закрили?

У багатьох діток родничок закривається тільки до року. І якщо кірок багато, їх можна вичісувати, не чекаючи першого «ювілею» малюка. Проте важливо пам'ятати, що корки не можна здирати насильно - вони повинні легко відставати. Якщо ви будете акуратними, проблем не виникне.

Що робити, якщо карапузові більше двох років, а корки не проходять? Чи потрібне лікування?

Оскільки корки - ознака алергічного дерматиту, необхідно проконсультуватися у дитячих спеціалістів: алерголога, педіатра і, можливо, у дерматолога. Також відкоригуйте раціон. Скоринки зникнуть, якщо буде вирішена основна проблема.