Лікар-терапевт Ірина Богданівна Зарембська: «Найскладніше - переконати сучасну людину вести здоровий спосіб життя».

Ірина Богданівна найголовнішими подіями свого життя вважає вдалий вибір професії і можливість працювати в Києві. І якщо першим вона зобов'язана своєму батьку, який наполіг, щоб донька пішла саме в медицину, то другим - виключно собі. Кожен день на улюбленій роботі дарує їй багато позитивних емоцій. Вона намагається дати пацієнту найцінніше - підтримку, розуміння і турботу. Адже здоров'я - це теж велика робота для кожної людини.

Ким Ви мріяли стати в дитинстві?

Мріяла багато про що, як і всі діти. Але якихось певних та конкретних ідей, ким стати, у мене не було. Моя мама працювала педіатром, батько - вчителем. Саме завдяки йому я пішла в медицину. Школу я закінчила в рідному Тернополі, а отримувати вищу освіту поїхала до Чернівців. Вступила до медичного інституту на факультет «лікувальна справа». Папа останні два роки мого навчання в школі весь час мене направляв, психологічно готував. Він ніби відчував, що це - моє. І не помилився. Моя робота сьогодні приносить мені багато приємних емоцій. Я люблю свою справу і вкладаю в неї душу. Приємно, що це оцінили, причому не тільки мої пацієнти. У Тернополі я отримала подяку від мера за свою роботу. А в 2008 році отримала звання «Лікар року» Дарницького району Києва.

Хто такий, по-вашому, «хороший лікар»?

Це фахівець, який допомагає вирішувати різні проблеми, що хвилюють пацієнта щодо власного здоров'я. Хороший фахівець завжди розвивається, вивчає нові методики лікування, знаходиться на хвилі новацій у фармакології. І завжди шукає індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Чому вибрали саме терапію?

Я і свою професійну діяльність розпочала як дільничний терапевт. Мені доводилося багато працювати з різними за віком, освітою, соціальним статусом людьми. Це дало мені, як фахівцю, неоціненний досвід. Мені завжди подобалося лікувати людей комплексно. Адже для терапевта мало просто оглянути людину і призначити лікування. У роботу з пацієнтом на первинний рівень виходить багато питань і у сфері психології, і соціології. Тільки цей напрям у медицині - терапія - дає таку можливість. Я пояснюю, що є різні способи підтримати своє здоров'я, і ??призначення обстежень і подальшого лікування залежить від індивідуальних особливостей кожного пацієнта.

Що найважче пояснити пацієнту?

Складно переконати сучасну людину вести здоровий спосіб життя, змінити сприйняття навколишнього світу та психологію. Доводиться довго пояснювати, що багато чого в здоров'ї залежить саме від самої людини. Люди часто вважають свій спосіб життя несуттєвим чинником у формуванні загального самопочуття, а поради лікарів - неважливими.

Як Ви ставитеся до клятви Гіппократа? Не хочете її змінити, зробити більш сучасною?

Впевнена, справа не в клятві, а в людині, в її особистості. Можна клятву давати, але не виконувати. А можна і без клятви все робити по совісті.

Як Ви потрапили працювати в Into-Sana?

Піти на співбесіду в цю клініку мені порекомендувала моя колега. Сказала, що це гідна компанія, де добре ставляться до персоналу, допомагають розвивати професійні навички. І я вирішила спробувати. Пройшла співбесіду. Ось так і почалася моя робота в Into-Sana. Звичайно, існує велика різниця між роботою в державній клініці і приватній. Тут набагато швидше можна вирішити будь-які питання і більш якісно використовувати різноманітні підходи в лікуванні. Особливо важливим є індивідуальний підхід до кожної людини. Тут лікарям дають таку можливість, і я дуже це ціную.

Які завдання в клініці стоять перед вами?

Я лікар-терапевт, моє завдання - лікувати людей і робити це максимально добре. Ще дуже важливо психологічно налаштовувати людей, переконувати їх вести здоровий спосіб життя і бути відповідальними за своє здоров'я.

Як Ви любите відпочивати після роботи?

Люблю просто «відключиться» від усього і відпочити. На вихідних віддаю перевагу заняття фітнесом та інші види фізичних вправ. Люблю тварин. Але у мене немає домашніх улюбленців. Я вважаю, що щасливі ті собаки і кішки, у яких є можливість вільно гуляти. Приватний будинок краще тісної квартири.

Чи любите Ви подорожувати?

Дуже люблю відвідувати нові місця, де ще ніколи не бувала. Люблю подорожувати по рідній Україні. У нас багато чудових місць. До того ж я віддаю перевагу зеленому туризму і активному відпочинку навідміну від порожнього лежання на пляжі. Тому їжджу в Карпати та Крим. Мрію ще поїхати в подорож по Європі. Тільки я не люблю організованих турів, хочу намітити індивідуальний маршрут і по ньому пройти.

Хто з теле-і кіногероїв медичної професії Вам найбільше до душі: лікар Хаус або лікар Биков?

Всіх кіногероїв не сприймаю серйозно. Є величезна різниця між справжнім лікарем і кіногероєм. Передачу лікаря Комаровського, наприклад, можна сприйняти як загальноосвітню. Тільки я проти конкретних рекомендацій щодо ліків. Можна завдати шкоди такими порадами, адже ми всі різні, і особливості організму у кожного свої. Скільки людей, стільки й методів лікування.

Яка Ваша улюблена кухня і улюблене блюдо?

Люблю українську кухню, особливо вареники з вишнями, сиром. А ще сподобалися страви японської кухні. Суші просто обожнюю.

Якою бачите свою компанію через 5 років?

У майбутньому я бачу медичні центри Into-Sana як доступні і популярні клініки, в різних куточках нашої країни, які допомагають людям бути здоровими.