Контакт-центр: +38 (044) 393-00-00 +38 (0482) 307-500
Швидка допомога (Одеса) +38 (0482) 343-062 +38 (067) 7343-062 +38 (099) 9343-062

«Думаю, що порядній людині давати клятви ні до чого».

Ось уже двадцять років Тетяна Василівна Колодяжна допомагає фахівцям докопатися до істини, визначаючи захворювання по зображенню внутрішніх органів людини на екрані комп'ютера. Тетяна Василівна - лікар першої категорії ультразвукової діагностики компанії Into-Sana. Відмінна риса характеру Тетяни Колодяжної - бажання зрозуміти суть речей, в тому числі і приховану. Тому з дитинства вона мріяла стати ... слідчим. Або лікарем.

Тетяна Василівна, чому вибір все ж ліг на медицину?

Я виросла в «медичній» сім'ї. З дитинства мені знайомі нескінченні «швидкі», що приїжджали за мамою по ночах - вона була акушером-гінекологом - щоб відвезти її до пологового будинку на чергові роди. Я постійно чула розмови на медичну тематику, а терміни «хвороба Боткіна», «інфаркт міокарда» були так само звичні, як слова «лялька» або «комбінезон». Причому, в дитинстві я була впевнена, що Міокард - це прізвище лікаря:).

Як вибирали спеціальність?

Швидше, вона «обрала» мене. Але, якщо без жартів, то спочатку я вибрала напрям: «Кардіологія-ревматологія». Спершу, коли я тільки починала працювати, мені не вистачало знань щодо методів діагностики в кардіології. Тому вирішила ненадовго піти в діагностику. Так і залишилася в цій сфері. Мені подобається сам процес пошуку відповідей на питання. І я, безумовно, відчуваю почуття задоволення, коли відповіді знайдені. Адже правильно поставлений діагноз - обов'язкова умова успішного лікування.

Як починалася Ваша професійна кар'єра?

Я працювала лікарем-кардіологом в поліклініці, потім - лікарем відділення функціональної діагностики Жовтневої (тепер Олександрівської) лікарні. Потім - завідувачем відділення діагностики Центральної поліклініки Дарницького району - аж до переходу на роботу в компанію Into-Sana.

Як Ви влаштувалися на роботу в Into-Sana?

Спочатку працювала одночасно в державній клініці і медичній компанії Into-Sana, потім прийняла остаточне рішення перейти в Into-Sana, так як робота в цій компанії повністю відповідає моїм уявленням про те, якою вона повинна бути у лікаря.

І якою ж?

Лікар повинен займатися прийомом пацієнтів. І тільки цим. Де знайти кошти на ремонт коридору або як найняти потрібний персонал - це не його турбота. У держустановах проблеми управління, так чи інакше, зачіпають усіх: від головлікаря до санітарки. У Into-Sana у доктора єдиний обов'язок - робота за фахом.

А які завдання поставлені Вам?

Я - лікар ультразвукової діагностики. Звідси і завдання: максимальна допомога лікаря у встановленні діагнозу людини, зо звернулася до нас за допомогою.

Тетяна Василівна, кого вважаєте еталоном лікаря?

Мою маму, Віру Михайлівну. Вона жила своєю професією. Навіть приходячи додому, мама була готова в будь-яку хвилину зірватися на терміновий виклик. Моя мама продовжувала вчитися за будь-якої можливості. Наприклад, читала профільну літературу, проходила курси підвищення кваліфікації, тренувалася робити шви. При цьому мама приділяла велику увагу своїм пацієнтам. Я намагаюся бути таким же гарним лікарем, як вона.

Що, на Вашу думку, включає в себе поняття: "хороший лікар"?

Дуже складне питання. Якщо запитати у пацієнтів, то, напевно, будуть різні відповіді. Особисто я згодна з твердженням: «Після прийому у хорошого лікаря людині повинно стати легше - незалежно від того, з якою проблемою вона звернулася».

Як стати таким лікарем?

Потрібно любити людей і свою справу, беззавітно віддаватися роботі і пам'ятати про свій обов'язок.

Що Ви завжди намагаєтеся донести до пацієнта?

Стан здоров'я хворих багато в чому залежить від них самих.

Пацієнти часто це недооцінюють?

Так, і це найскладніше пояснити. Зрозуміло, що приємніше і простіше перекласти відповідальність за своє здоров'я на когось або щось: на лікаря, екологію, державу, страхову компанію, економічну ситуацію. Але, на жаль (чи на щастя) - стан здоров'я людини залежить тільки від нього самого.

Древні казали: «Ми є те, що ми їмо ...». Я б додала до цього: «... і що п'ємо, і як працюємо, і як ставимося до життя». Що стосується безпосередньо УЗД, то найважче пояснити людям те, що не всі проблеми (навіть при їх наявності) можна «побачити» за допомогою ультразвуку.

Як Ви ставитеся до клятви Гіппократа? Чи варто зробити її більш наближеною до сучасних реалій?

Це традиція. Вже досить давно вона ніяк не впливає на роботу лікаря. Думаю, що порядній людині давати клятви ні до чого. І, навпаки, жодного разу не чула, щоб людину непорядну зупинила дана їм клятва.

За що любите свою роботу в Into-Sana?

Мені комфортно тут працювати. У клініці Into-Sana створені оптимальні умови для роботи лікаря: хороший колектив, сучасна апаратура, що дуже важливо для лікаря-діагноста.

Як Ви любите відпочивати?

У мене багато друзів ще з інститутських часів. Ми часто зустрічаємося і проводимо час разом, в хорошій атмосфері за цікавими бесідами. Зараз також намагаюся реалізувати своє таємне бажання - зайнятися вивченням іноземних мов.

Які мови вивчаєте?

Зараз - англійська. Як тільки впораюся з цим завданням, хочу спробувати вивчити ще одну європейську мову. Хоча, треба визнати, що шкодую про упущені можливості. Якби почала вчити мови раніше, мені було б значно простіше.

Чи любите Ви подорожувати?

Дуже люблю. Набагато більше, ніж можу собі дозволити. Була в Туреччині, Греції, Іспанії. Багато разів їздила в Карпати - дуже люблю гори, вони викликають у мене захоплення в будь-яку пору року.

Яка Ваша улюблена кухня і улюблене блюдо?

Я не віддаю переваги певній національній кухні. На відпочинку завжди пробую страви тієї країни, в якій перебуваю. Повинна зізнатися в своїй «згубній пристрасті» - з дитинства обожнюю пельмені. Могла б їх з'їсти ... навіть не знаю, скільки! Але, на жаль, часто дозволяти собі пельмені не можу - їх не назвеш корисною їжею. Дуже люблю рибу, фрукти, овочі.

Якою бачите свою компанію через 5 років?

Я впевнена, що Into-Sana буде активно розвиватися і незабаром займе гідне місце в ряду найбільших приватних медичних клінік України, а, можливо, і ближнього зарубіжжя.