Холтерівський ЕКГ-моніторинг

Напрямки

Холтерівський моніторинг - це доступний метод динамічної реєстрації показників ЕКГ (електрокардіографії) в амбулаторних умовах. Метод дозволяє безперервно фіксувати ритм на відрізку часу до 3 діб.

Загальноприйнятий метод діагностики серцевих ритмів (ЕКГ) має низьку достовірністю у зв’язку з тривалістю свого проведення. Холтерівський моніторинг ЕКГ, в свою чергу, здатний надати більш точну інформацію, оскільки показники знімаються протягом тривалого відрізка часу.

Таким чином, добовий моніторинг ЕКГ дає можливість безперервного спостереження за серцевим ритмом протягом 24 годин. Це дозволяє чітко визначити час виникнення порушень ритму, кратність їх появи, а також зв'язок з подіями впродовж доби: прийомом медикаментів, стресовими моментами, фізичною роботою та іншими факторами оточення.

Для проведення моніторингу до грудної клітини прикріплюються електроди, переважно в місцях з малою рухливістю і тонким прошарком жирової та м'язової тканини. Попередньо необхідно поголити волосся для кращого контакту з датчиками. Електроди кріпляться таким чином, щоб забезпечувалося виділення гелю зі спеціальної трубки під ними. Дроти фіксуються за допомогою пластиру. Вони з'єднують датчики та реєстратор, який знаходиться на поясі пацієнта.

При проведенні моніторингу потрібно вести щоденник, в якому вказуються:

 • Поточні заняття (робота, відпочинок, лікувальні заходи, прийом їжі) та емоційний стан (стрес, збудження, смуток і т.д.).
 • Різні скарги (слабкість, болі в серці, відчуття поколювання, тиску, поява прискореного серцебиття, задишка, запаморочення). Потрібно уточнювати характер цих проявів та умов, на тлі яких вони зникли.
 • Прийом медикаментів (точна назва, дозування, час прийому).
 • Точний час початку та завершення будь-якої діяльності.

Слід дотримуватися деяких правил:

 • Не використовувати ковдри з електричним підігрівом та не перебувати біля відкритих джерел електроенергії (наприклад, лінії електропередач).
 • Обмежуватися лише гігієнічним душем.
 • Контролювати стан датчиків і дротів, усувати дефекти з'єднань за необхідності.
 • Не проводити з реєстратором жодних маніпуляцій.

Холтерівський моніторинг ЕКГ часто призначають разом з добовою реєстрацією артеріального тиску. Адже в умовах лікарні існують чинники, які спотворюють об'єктивні результати, наприклад, стрес пацієнта при потраплянні до медзакладу. Поєднання двох процедур значно підвищує їх інформативність.

Показання до проведення:

 • Поява задишки, дискомфорту або болю в ділянці серця під час навантажень (емоційних або фізичних), а також в стані спокою.
 • Симптоми, які свідчать про можливі проблеми з ритмом серця: запаморочення, відчуття серцебиття, непритомність, перебої в роботі серця.
 • Моніторинг ефективності лікування аритмії або функціонування електрокардіостимулятора.
 • Нещодавно перенесений інфаркт міокарда.

Запис на добовий моніторинг ЕКГ

Перед проведенням процедури необхідно проконсультуватися з кардіологом, який визначить її доцільність. На сайті нашої клініки Ви знайдете необхідну інформацію та зможете записатися на прийом до лікаря, який призначить цей, а також інші лабораторні та інструментальні методи дослідження. Вам будуть надані рекомендації та призначена схема відповідного лікування.