Опишемо завдання кожної консультації та дослідження.

Консультація терапевта

Терапевт – це лікар, значення якого в нашій країні оцінено недостатньо. Саме цей фахівець здатен комплексно оцінити стан здоров’я людини, визначити причини медичних проблем у кожному конкретному випадку. Перша консультація лікаря загального профілю дозволяє оцінити ризики. Саме терапевт складе індивідуальну програму спостереження. Надалі він буде стежити за станом здоров’я пацієнта, коригувати призначення, зводити в одне ціле рекомендації інших лікарів. Програма передбачає чотири консультації терапевта. Їх можна використати задля профілактики або у випадку захворювання.

Консультація кардіолога

Необхідність консультацій кардіолога пояснюється загальновідомим фактом – серцево-судинні захворювання займають перше місце в рейтингу причин смертності. У більшості людей із віком підвищується артеріальний тиск, з’являються атеросклеротичні бляшки, що перекривають судини та ускладнюють кровопостачання органів. Швидкість розвитку цих змін індивідуальна, залежить від способу життя, ставлення до здоров’я, своєчасного виявлення та якісного лікування захворювань. Систематична профілактика суттєво знижує можливість виникнення ускладнень серцево-судинних захворювань (інфаркту, інсульту, серцевої недостатності), покращує якість життя та подовжує її тривалість. Спостерігатись у кардіолога слід регулярно. Серцево-судинні захворювання прогресують, тому стан здоров'я важливо оцінювати в динаміці, своєчасно егуючи лікування.

Електрокардіограма

Цей метод дослідження потрібен кардіологу для загальної оцінки стану серця. Електрокардіографія дозволяє виявити кисневе голодування серцевого м’язу (ішемію) чи його відмирання (інфаркт), частоту серцевих скорочень, порушення ритму.

Ліпідограма

Визначення в крові рівня загального холестерину та його фракцій досить точно оцінює ризики розвитку критичних станів (інфарктів та інсультів). У більшості людей із віком спостерігають підвищення рівня холестерину. Контроль показників ліпідограми важливий так само, як і постійний нагляд за артеріальним тиском.

Консультація офтальмолога

Консультація офтальмолога необхідна як для виявлення зниження гостроти зору та його корекції, так і для діагностування серйозних вікових захворювань – глаукоми та катаракти. Лікар-офтальмолог оцінює гостроту зору, підбирає окуляри, оглядає судини очного дна, вимірює внутрішньоочний тиск. Це дослідження є обов’язковим для людей у віці після 45 років. Воно допомагає своєчасно виявити глаукому – часту причину відшарування сітківки та формування незворотної сліпоти. Консультація офтальмолога цінна ще й тим, що лікар вивчає судини очного дна та дає важливу інформацію про їхній стан терапевту та кардіологу.

Консультація гінеколога

Огляд гінеколога важливий для виключення онкологічних захворювань. Їхня вірогідність із віком зростає і досягає піку до 60-65 років. Обов’язково проводиться цитологічне дослідження мазку із шийки матки (виключається наявність ракових клітин), кольпоскопія (огляд шийки матки під великим збільшенням), огляд молочних залоз. Ультразвукове дослідження органів малого тазу – за необхідності.

Консультація уролога

Огляд уролога необхідний для оцінки стану передміхурової залози. З віком у чоловіків значно підвищується ризик розвитку раку простати. Крім того, часто розвивається аденома простати (доброякісна гіперплазія), яка спричиняє багато незручностей чоловікові в повсякденному житті. Додатково в межах онкоскринінгу проводиться також визначення рівню PSA в крові. Цей показник є точним маркером розвитку пухлини в простаті.

Ультразвукове обстеження

УЗД – це достатньо простий метод обстеження, що дозволяє уточнити природу патологічного стану. Дуже широко використовується лікарями різних спеціальностей в якості додаткового обстеження.

Рентгенографія органів грудної клітини

Це профілактичне обстеження — обов’язкове для людей будь-якого віку у зв’язку з розповсюдженістю туберкульозу в нашій країні. В зрілому віці ця хвороба протікає нетипово, безсимптомно. Рентгенографія дозволяє виявити навіть невеличкі зміни в легеневій тканині.

Розгорнутий аналіз крові та сечі

Загальне дослідження крові та сечі необхідно проходити щороку людям будь-якого віку. Ці аналізи дають загальну оцінку стану здоров’я, дозволяють виявити запальний процес, оцінюють функцію нирок.

Визначення глюкози крові

Контролювати рівень глюкози в крові людям у віці за 45 років необхідно щонайменше двічі на рік. Мета дослідження - своєчасно виявити цукровий діабет. Це загрозливе захворювання дуже часто супроводжується серцево-судинними хворобами.

Статті